انواع فلاش تانک

انواع فلاش تانک

انواع فلاش تانک

اگرچه انواع توکار و روکار به عنوان یک فاکتور اصلی در دسته بندی انواع فلاش تانک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای معرفی آنها معیارهای دیگری نیز وجود دارد که تخصصی‌تر هستند و کاربر به راحتی می‌تواند آنها را درک کند. چند مدل معروف از این فلاش تانک‌ها عبارتند از:

فلاش تانک دکمه دار: این نوع مخزن‌ها به عنوان ساده‌ترین و قدیمی‌ترین مدل شناخته می‌شوند که دارای یک دکمه برای تخلیه آب هستند. این دکمه به شکل مکانیکی عمل می‌کند و با فشار دادن آن یا کشیدن آن، کلیه آب مخزن خارج می‌شود.

فلاش تانک دو زمانه: فلاش تانک‌های دو زمانه به این دلیل با این اسم شناخته می‌شوند که امکان تخلیه آب مخزن را در دو زمان متفاوت فراهم می‌کند. در حقیقت، فرد می‌تواند در یک مرحله بخشی از آب و در صورت نیاز در مرحله دوم بخش دیگر را تخلیه کند.

فلاش تانک دو مخزنه: مدل دوم مخزنه تقریباً عملکردی همانند مدل‌های دو زمانه دارند، با این تفاوت که این تجهیزات دارای دو مخزن جداگانه با دو ورودی جداگانه و با دو خروجی جداگانه هستند. معمولاً مخزن اولیه کوچکتر است که به تخلیه بخشی از آب اختصاص می‌یابد. در صورت نیاز کاربر می‌تواند محتویات مخزن دوم را نیز تخلیه کند.

فلاش تانک آنتی باکتریال: این تجهیزات همانند فلاش تانک‌های معمولی هستند و عملکرد آنها نیز مشابه است. اما تفاوت آنها به استفاده از مواد آنتی باکتریال در این تجهیزات برمی‌گردد که مانع از رشد باکتری و آلودگی در محیط می‌شوند.

فلاش تانک اتوماتیک:  از لحاظ بهداشتی فلاش تانک‌های اتوماتیک بهترین گزینه هستند که به صورت خودکار پس از خروج فرد یا باز شدن درب سرویس بهداشتی، محتویات مخزن را تخلیه می‌کند.

 

آشنایی با انواع فلاش تانک ها

فلاش تانک ها یکی از ابزار مورد استفاده در سرویس های بهداشتی فرنگی و سرویس های تخت یا نشسته می باشند. شاید در قدیم خیلی خبری از این وسیله در سرویس های بهداشتی نبود اما امروزه در همه خانه ها بسته به فضا و امکانات موجود یکی از انواع آن ها وجود دارد و به پاکیزه نگه داشتن سرویس بهداشتی و جلوگیری از پیچیدن بوی نامطبوع در آن کمک می کند. در این مقاله وبسایت ساختمون به معرفی اجمالی هر کدام از انواع مدل های این محصول و نوع عملکردشان می پردازیم.

انواع فلاش تانک شامل: صفحه پلیت salina و فلاش تانک طنابی دکمه ای قهرمان و قرص فلاش تانک برف 2 عددی آبی (Berf) و فلاش تانک توکار کلار و فلاش تانک ایران فلاش تانک دکمه ای اولترا… و flushtank-kwc-onix و فلاش تانک ایمن آب مدل اروند و فلش تانک ایران مدل لوتوس طرح دار و فلاش تانک ملودی مدل رودخانه و فلاش تانک توکار زمینی

امروزه برای مواجهه با کمبود آب تدابیر زیادی اندیشیده شده است. در ساخت فلاش تانک ها نیز برای صرفه جویی در مصرف آب دو انتخاب برای تخلیه حجم آب تعبیه شده. همچنین فلاش تانک های امروزی فضای کمتری را نسبت به قبل اشغال می کند. فلاش تانک ها هم به صورت طنابی و هم به صورت دکمه ای تولید میشود.

قیمت فلاش تانک

قیمت فلاش تانک به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و تغییر در هر کدام از آن‌ها می‌تواند قیمت را تغییر دهد. به عنوان مثال، فلاش تانک‌های فلزی نسبت به نمونه‌های پلاستیکی خود گرانتر هستند. در ضمن نمونه‌های دو زمانه و دو مخزنه از نمونه‌های معمولی گران‌تر هستند. در نهایت فلاش تانک‌های خودکار و اتوماتیک و همچنین آنتی باکتریال، از مدل‌های معمولی قیمت بالاتری دارند.برای آشنایی بیشتر با انواع فلاش تانک‌های موجود در بازار، و اطلاع از قیمت آنها، با ما در تماس باشید.

خرید فلاش تانک

فشارکم آب شهري ، مشکلي بسيار شايع و آزار دهنده است. اين مشکل سبب شده است تا در بسياري از ساختمان ها ، نياز به تاسيسات افزايش فشار آب احساس شود. از آن جايي که ممکن است اين وسايل هزينه بر باشند ، سعي مي شود که در مکان هاي غير ضروري همانند سرويس هاي بهداشتي از وسايل ارزانتری استفاده شود .

يکي از اين وسايل کاربردي ، فلاش تانک است. فلاش تانک از يک منبع ذخيره آب و لوله اي جهت انتقال اين آب به کاسه توالت ساخته مي شود. عملکرد فلاش تانک اين گونه است که ابتدا مخزن آن ها از آب پر می شود و سپس با کشيدن طناب آن ها و يا فشار دکمه تخليه آب ، دريچه نگهدارنده آب حرکت کرده و آب با فشار زیادی تخليه مي گردد.

اين روش مشکل فشار کم آب را در توالت ها از بين مي برد. فلاش تانک ها امروزه در سطح وسيعي مورد استفاده قرار مي گيرند ، به گونه اي که به جز جدا نشدني توالت ها تبديل شده اند و حتی در مکان هایی که با کاهش فشار آب مواجه نیستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در اين مقاله قصد داريم راهنماي خريد فلاش تانک ها را به شما ارائه کنيم. چنانچه قصد خريد يک فلاش تانک را داريد تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *